Pivovar Parom

O výrobcovi

Náš príbeh začal, asi ako u väčšiny pivovarníkov, domácim varením piva. K domovaričstvu som sa dostal po návšteve môjho kamaráta v Kanade v roku 2008, ktorý si doma varieval pivo z koncentrátov. Bola to pre mňa úplná novinka a zároveň zábava uvariť si doma niečo, čo sa dá aj vypiť a dokonca aj ponúknuť návšteve, pokiaľ je človek trpezlivý a počká si, kým je pivo skutočne dozreté.

Momentálne varíme vrchne kvasené pivá, baví nás experimentovať s rôznymi prísadami, ktoré dávajú pivám iný rozmer a vytvárajú nové chute. Asi najviac preferované pivné štýly sú IPY, aj medzi zákazníkmi najviac obľúbené, ale určite chceme ponúknuť na spestrenie aj klasické štýly a aj spodne kvasené pivá, pretože stále majú svoje stabilné miesto medzi klientelou.

Sládkom je u nás Andrej Krajča, majiteľom sú Slavomír Ťurek a Andrej Krajča.

Celý príbeh pivovaru si môžete prečítať tu.


Ponuka remeslených pív

Lugales - session india pale ale, 11°, 4,5 % alk. - IPA svetlej zlatej farby s ľahším telom s výraznejšou horkosťou a vôňou ovocia a citrusov (červený pomaranč, grep)

0,75 l fľaša

Ipa či Neipa? séria #2 - new england IPA, 13°, 5 % alk. - vrchne kvasené pivo svetlej farby s chuťou džúsu z tropického ovocia a výraznou vôňou pomaranča, manga a ananásu. Varené s spolupráci so Šilker`s Brewery.

0,75 l fľaša 

Blud - brut india pale ale, 14°, 7,2 % alk. - úplne prekvasené, "suché" pivo svetlej farby s nulovým zvyškovým cukrom, čím sa telo stáva veľmi ľahkým a pivo sa ľahko pije, pričom v ňom výrazne vyniká ovocná a citrusová chuť a vôňa chmeľov, Je viac nasýtené, je to niečo ako suché "pivošampanské".  
0,75 l   fľaša

Öjebyn - ríbezľový sour ale 11°, 4,5 % alk.; ľahký, svieži "kyseláč" s prídavkom čiernych ríbezlí. Öjebyn je jedna z odrôd čiernych ríbezlí. Je momentalne v akcii:

0,75 l fľaša 

Kračúň - svetlý milk stout, 15,5 °, 6,2 % alk., vianočný špeciál, svetlé pivo vyrobené na spôsob mliečneho stoutu s výraznou vôňou kávy a bohatou chuťou, v ktorej dominuje káva doplnená jemnými tónmi čokolády a vanilky.
0,75 l fľaša