Sapotheca

Chceme ponúknuť výrobky, ktoré sme vyrobili tak, aby sme ich mohli aj sami používať. Jednoduché, účinné, z prírodných zdrojov a nezaťažujúcich životné prostredie. Takým, aké očakávate, že nájdete v lekárňach, udržiavajúcich zdravie a riešiacich aj kožné problémy.

V maximálnej miere používame suroviny z prírody, niektoré si sami pestujeme a spracúvame.

Zvolili sme ekologické obaly a naše výrobky v nich môžete vidieť i ovoňať, niektoré z nich sú však bez vône i farby vedome, aby sme nielen Vašu pokožku, ale ani životné prostredie zbytočne nezaťažovali.

Časť nášho sortimentu obsahuje kozie mlieko z biologicky čistého chovu na Sklabinskom hrade. Mlieko je po nadojení zmrazené a spracúvané bez akejkoľvek ďalšej úpravy, pričom technologický postup zaručuje neprítomnosť akýchkoľvek patogénov. V našich mydlách sa nachádza najvyššie množstvo kozieho mlieka spomedzi podobných kozmetických výrobkov.

Dúfame, že našimi výrobkami naplníme i Vaše požiadavky a potreby a budeme vďační za akékoľvek pripomienky, nápady a skúsenosti z ich používania


Náš obchod

Lúčne Mydla s kozím mliekom

Mydlo pre ošetrovanie suchej alebo citlivej pokožky so sklonom k rôznym alergickým prejavom, psoriázou alebo s atopickým ekzémom, vyrobené výlučne z prírodných zdrojov. Jedna štvrtina masy mydla je tvorená kozím mliekom, ktoré je samé o sebe zdrojom mnohých koži prospešných látok. V procese výroby mydla vzniká z kyseliny mliečnej, prítomnej v mlieku a z hydroxidu sodného mliečnan sodný, čo je jedna z najviac hydratujúcich látok v kozmetike. Spolu s glycerínom, ktorý ostal v mydle ako produkt saponifikácie, tak zmäkčujú vrchné vrstvy pokožky, zmierňujú prejavy alergie a podporujú tak vytváranie bariéry pred účinkami alergénom na kožu. Navyše mydlo je vyrobené tak, že asi 5% rastlinných olejov ostalo v mydle v nezmenenej forme a pri použití jemne premasťujú pokožku, ktorá tak rýchle dokáže obnoviť ochranný lipidový film na jej povrchu. Mydlo je zámerne vyrobené z čo najmenšieho počtu surovín, aby čo najmenej zaťažovalo kožu a imunitný systém. Vôňu mydlu dáva tymianový a citronelový esenciálny olej, pridané je malé množstvo sušenej vňate materinej dúšky. Kozie mlieko bolo spracované výrobným postupom, ktorý zaručuje zachovanie všetkých aktívnych zložiek mlieka.

Mydlo je možné použiť na čistenie tváre i celého tela, nemá sa používať na sliznice. Po použití je vhodné nechať mydlo vyschnúť.

Výrobok z prírodných látok, nebol testovaný na zvieratách. Vyrobené saponifikáciou za studena. Kozie mlieko pochádza z ekologického chovu, výrobný proces vylučuje prítomnosť mikrobiálneho znečistenia.


Lorem ipsum